Logo Loading

Enter your keyword

MUNDO CAPOEIRA

XIII Iê Berimbau Capoeira Festival ​İ​stanbul - Turquia​

Grupo Internasional Mundo Capoeira Türkiye

Dünyanın sayılı ve prestijli okulları arasında yer alan Grupo Internacional Mundo Capoeira Kulübü temsilciliğini 2004 yılında İstanbul’da yapılan 1. Uluslararası Grupo Internacional Mundo Capoeira Türkiye Festivali ile almıştır. Grupo Internacional Mundo Capoeira Türkiye temsilciliği yaklaşık 12 ilde 20 farklı noktada verdiği Capoeira eğitimi ile Türkiye’ de bulunan en geniş ağa sahip Capoeira okuludur. Her yıl Uluslararası Capoeira festivali gerçekleştiren temsilciliğimiz yurt içi ve dışından bir çok Capoeiristayı bir araya getirerek ülkemiz sporunun gelişmesi ve yaygınlaşması adına faydalı çalışmalar yapmaktadır.

2007 yılında merkezi Samsun’da kurulan Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, yurt içi ve yurt dışında çalışmalarını sürdürmektedir. 2013 yılı içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yürütülen projelerde yurt içinde 81 ilde 296 program gerçekleştirerek Türkiye’de kendi alanında bir rekora imza atılmıştır. Ardını takip eden 2014 ve 2015 yıllarında Herkes İçin Spor, Yurdum Spor Yapıyor, Bağımlı Olma Sporcu Ol, Sokak Şenlikleri gibi bir çok projede etkin olarak gösteriler düzenlemiş ve çalışmalar devam etmektedir.

Türkiye’nin farklı illerinde bulunan temsilciliklerde aynı ciddiyet ve disiplin ile eğitimler sürdürülmektedir. Yetişkin, çocuk, minik ve özel seanslarla bir çok noktada öğrenci yetiştirilmektedir.