Logo Loading

Enter your keyword

Capofest

XIII Iê Berimbau Capoeira Festival ​İ​stanbul - Turquia​

Capofest Nedir ?

Capofest - Capoeira Festivali Demektir. (Capoeira Kültür ve Spor Festivali) Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Mundo Capoeira Türkiye Temsilciliğini aldığı 2004 yılından bu yana her yıl düzenli olarak Capoeira Festivali Düzenlemektedir. Diğer gruplardan farklı olarak Batizado (Kemer Töreni) yanında birçok ülkeden Capoeira Sporcusu ve katılımcıyı bir araya getirerek Capoeira eğitimleri, gösteriler, atölyeler, dans gösterileri kültür alışverişi gerçekleştirilmektedir.

Festivale Capoeiristalar Yanı sıra farklı ülkelerden bir çok eğitmen gelmektedir. Eğitimler, sokak ve özel gösteriler, Tv programları, geziler, eğlence ve çalışmalar yapılmaktadır. Festivalin son günü Troca de Cordao yani kuşak değişim Etkinliği (Batizado) yapılmaktadır.

CAPOFEST (CAPOEIRA FESTİVALİ) adı ve kurumsal web sitesi (Capofest.Org) Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneğine ait olup Ülkemizde Capoeira Festivali etkinliklerini başlatan ilk okuldur. İsim hakkı izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.

Neden Capofest ?

Çünkü CAPOFEST ülkemiz başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde yapılmakta olan klasik Capoeira Batizadolarından çok daha farklılık gösterir. 5 günlük program içersinde rutin çalışmalardan uzak uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek hatıralara imza atmayı planlıyor ve büyük oranda bunu başarıyoruz.

Farklı kültürleri bir araya toplayarak etkileşim üzerinde bulunuyor ve ülkemizin her alanda başarılı olduğunu tüm katılımcılara gösteriyoruz. Daha çok eğlenmek, doyasıya Capoeira yapmak, farklı kültür ve insanlarla tanışmak, güzel hatıralarla ayrılmak için CAPOFEST diyoruz…

Neler Yaptık ?

Dünyanın sayılı ve prestijli okulları arasında yer alan Grupo Internacional Mundo Capoeira Kulübü temsilciliğini 2004 yılında İstanbul’da yapılan 1. Uluslararası Grupo Internacional Mundo Capoeira Türkiye Festivali ile alarak bu uzun ve hareketli serüvenimize başladık. 7’si İstanbul 3’ü Samsun’da olmak üzere toplamda 10 Capoeira Festivali düzenledik. Bunun yanında yıl içersinde farklı illerde yine yabancı katılımcılarla Workshoplar düzenledik. Ülkemizde Capoeira yapan farklı gruplarla bir araya gelerek Türkiye buluşmaları yaptık.

Profesyonel gösteri ekiplerimizle Başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere, Herkes İçin Spor Federasyonu, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu, Gençlik ve Spor Federasyonu, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu gibi bir çok spor otoritesi ile ortak binlerce etkinlikte yer aldık.

10 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde 30 dan fazla ülkeden birlerce sporcu ve dansçıya ev sahipli yaptık.

Kimlerle Yaptık ?

Festivallerimize başta devlet kurumları olmak üzere bir çok bir çok kişi ve kuruluş desteklerde bulunmuştur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Türk Hava Yolları, Spor Federasyonları, çok sayıda AVM ve Otel etkinliklerimizde destekçi olmuştur.

Çok sayıda tv programında yer alan ekiplerimiz halen gelen teklifleri değerlendirmektedir.Profesyonel gösteri ekiplerimizle Başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere, Herkes İçin Spor Federasyonu,Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu, Gençlik ve Spor Federasyonu, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu gibi bir çok spor otoritesi ile ortak binlerce etkinlikte yer aldık.

Kimler Katılabilir ?

Festival tüm ülke ve katılımcılara açıktır. Festival komitesinin belirlediği katılım bedelinin ödenmesi halinde festival ve etkinlikler tüm katılımcılara açıktır.